Protiv kamena

Protiv kamena u bubregu

Protiv kamena u bubregu…..Bilo koje oboljenje bubrega pa samim tim i pojava kamena u bubregu nije ni malo bezazlena bolest pa zahteva opreznost pri lecenju. Vazno je znati da izbacivanje kamena, veceg od zrna bibera, nikako ne treba sprovoditi na svoju ruku jer se moze zaglaviti u mokracnim kanalima i izazvati veoma ozbiljne komplikacije. Zato se sve vrste lecenja, koje se nalaze na ovoj strani, odnose na kamen u bubregu ne veci od zrna bibera i pesak koji prethodi nastanku kamena.

Dakle za izbacivanje peska i kamena u bubregu dobro je primeniti kupku od rastavica, na sledeci nacin: potopiti 100 grama rastavica (osusenog) u 1 litar hladne vode i ostaviti da odstoji tokom cele noci. Sutradan zagrejati, procediti i dodati vodi za kupanje. Zatim sedeti u kadi oko 20 minuta, pri tom voda treba da doseze nesto iznad bubrega a nikako preko srca. Nakon izlaska iz kade ne treba se brisati, vec samo umotati u peskir i utopliti se u krevetu narednih sat vremena. Za vreme ovog tretmana potrebno je i piti topao caj od rastavica a mokracu zadrzavati sto je moguce duze, da bi se kamen nakon toga izbacio pod pritiskom.

Sledeca prirodna metoda za izbacivanje kamena u bubregu opisana je na strani Hmelj u podnaslovu Pivo i hmelj protiv kamena u bubregu.

PROCITAJTE JOŠ: Apatinska pivara upozorava na lažnu nagradnu igru Jelen piva

Mesavina limuna i maslinovog ulja podstice razlaganje kamenaca kako u zucnoj kesi tako i u bubrezima. Kako se priprema i pije opisano je na strani “Kamen u zuci prirodno lecenje”.

Osobe koje imaju problema sa kamenom u bubregu ne treba da propuste sezonu lubenica, uci nas tradicionalna medicina. Lubenice veoma efikasno ispiraju bubrege i tako sprecavaju nastanak kamena. Posebno ce koristiti onima koji tek imaju pesak u bubregu.
Opste je poznato, kada je u pitanju briga o bubrezima, da je potrebno unositi sto vise tecnosti. Ovo pravilo odnosi se i na problem sa kamenom u bubregu. Pri tom paziti da voda nema visok sadrzaj minerala (magnezijuma, kalcijuma…), koji usled talozenja u bubrezima mogu dovesti do nastanka kamenca. Za sada lekari kod svih problema sa bubrezima, najradije preporucuju Prolom vodu i treba im verovati.

Sto se cajeva tice, osim rastavica, dobro ce doci caj od kukuruzne svile, brezovih listova i pupoljaka, listova medveđeg grožđa (poznatiji pod nazivom uvin caj), zatim cajevi od korena zecjeg trna, selena, celera, persuna. Ne treba zaboraviti ni salatu od narendanog svezeg korena celera.

Caj za izbacivanje kamena u bubregu
Sitno naseckati po 25 grama korena celera, persuna, selena i sladica, pa biljnu mesavinu potopiti u litar vode. Poklopiti i ostaviti da odstoji preko noci a tek ujutru prokuvati (neka kljuca 2-3 minuta). Kada se potpuno ohladi normalno procediti i piti tokom dana umesto vode. Kao sto verovatno i znate, uvek je bolje piti nezaslađen caj ili sa vrlo malo meda a nikako secera. Caj piti tri dana pa jedan dan pauzirati i tako redom.

Napomena: Kada se radi o lecenju bubrega (bez obzira da li se primenjuju prirodne metode ili ne), neophodno je redovno kontrolisati mokracu.

Caj za razbijanje kamena u bubregu
Za prirodno lecenje kamena u bubregu koristan je i caj od divlje kruske i zalfije. Po 4 kasike listova divlje kruske i zalfije (ukupno 8 kasika cajne mesavime), preliti sa 3 l kljucale vode. Kada se ohladi, procediti i piti tokom dana bez unosa drugih napitaka, u trajanju od nedelju dana. Za to vreme mokraca moze izgledati tamnje i penusavo.
Dakle, ovaj caj deluje na razbijanje kamena u bubregu a ne na izbacivanje celog kamena.

Izvor: priroda-leci-sve.com

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *